Будь-яке підприємство, незалежно від кількості працівників, форми власності та виду діяльності, при провадженні господарської діяльності повинно керуватися нормами законодавства з охорони праці та пожежної безпеки.

Тому, відповідно до вимог законодавства України, розробка локальних нормативних актів з охорони праці та пожежної безпеки – найперша задача. У тому числі і для успішного проходження перевірок з питань охорони праці та пожежної безпеки.

Документація з охорони праці регламентує питання збереження життя, здоров’я, працездатності працівників підприємства, та поділяється на такі групи:

 • Нормативна документація (правила, типові положення з охорони безпеки тощо).
 • Розпорядна документація (накази, розпорядження, інструкції з охорони праці тощо).
 • Звітна документація (статистичні форми з охорони праці тощо).
 • Облікова документація (графіки, протоколи, журнали з охорони праці тощо).

Розробка документації з пожежної безпеки спрямована на забезпечення безпеки працівників та зниження можливих збитків внаслідок пожеж. Документи з пожежної безпеки можна поділити на такі групи:

 • Документи щодо ідентифікації та характеристик об’єкту (акт введення об’єкту в експлуатацію, договір оренди приміщення, проектна документація об’єкту тощо).
 • Документи щодо встановлення протипожежного режиму (визначення місць для куріння, порядок застосування відкритого вогню, порядок проведення пожежонебезпечних робіт, порядок проходження посадовими особами навчання й перевірки знань з пожежної безпеки, порядок проведення протипожежних інструктажів тощо).
 • Документи щодо визначення відповідальних осіб та їхніх обов’язків (накази про призначення відповідальних за пожежну безпеку будівель, споруд, приміщень тощо, обов’язки щодо забезпечення пожежної безпеки, утримання та експлуатації засобів протипожежного захисту тощо).
 • Документи щодо вивчення правил пожежної безпеки та проходження навчання (накази про проведення інструктажів, навчання та перевірки знань з пожежної безпеки, журнали реєстрації інструктажів, програми проведення інструктажів, посвідчення, протоколи, тощо).
 • Документи щодо пожежної безпеки електромереж, речовин та матеріалів (звіти з протоколами заміру опори ізоляції, перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок, журнали перевірки теплових мереж тощо).
 • Документи щодо функціонування систем протипожежного захисту (розрахунки кількості первинних засобів пожежогасіння, журнали обліку вогнегасників, перевірок джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, технічного обслуговування пожежних кранів-комплектів, тощо).
 • Документи щодо дій у разі пожежі (плани евакуації, інструкції для персоналу, щодо безпечної евакуації людей, документи щодо функціонування добровільної пожежної дружини тощо)
 • інші документи стосовно забезпечення пожежної безпеки.

Відповідальними за дотриманням законодавства та розробку документів з охорони праці та пожежної безпеки є власники та керівники підприємств.

Не знаєте з чого почати? Бажаєте привести документацію свого підприємства до чинних норм законодавства України?

Зверніться за консультацією до наших фахівців!

Пропонуємо розробку повного комплекту документів з охорони праці та пожежної безпеки для Вашого підприємства «під ключ», відповідно до чинного законодавства України (інструкції, положення, журнали з охорони праці, програми інструктажів, накази, плани, програми навчання та стажування, протоколи перевірки знань тощо).

Багаторічний досвід роботи  дозволяє швидко та надійно підготовити повний пакет документів з охорони праці та пожежної безпеки індивідуально для Вашого підприємства.

Консультації БЕЗКОШТОВНО, телефонуйте: (067) 617-30-03, (099) 617-30-03.

Заповніть заявку та отримайте привабливу пропозицію з розробки документів з охорони праці та пожежної безпеки «під ключ»: